Skuteczność szczepionki podjednostkowej Herpes Zoster dla dorosłych w wieku 70 lat lub starszych ad 9

Częstotliwość zgłaszanych zgłoszeń dotyczących miejsc wstrzyknięcia i reakcji ogólnoustrojowych nieznacznie zmniejszyła się wraz z wiekiem. W bieżącej próbie nie stwierdzono zagrożeń dla bezpieczeństwa związanych z HZ / su. Ogólna częstość występowania potencjalnych chorób o podłożu immunologicznym, poważnych zdarzeń niepożądanych i zgonów była podobna w grupie szczepionek i placebo. Jedna śmierć w grupie HZ / su została uznana przez lokalnego badacza za powiązaną ze szczepieniem; jednak poważne zdarzenia niepożądane uznane przez badaczy za związane ze szczepieniem były podobne w częstości między dwiema badanymi grupami. Ponadto zgłaszane ciężkie zdarzenia niepożądane były zgodne z ogólnymi oczekiwaniami dla tej starszej populacji.29 Wyniki te są zgodne z wynikami badania ZOE-50, w którym nie stwierdzono żadnych obaw związanych z bezpieczeństwem w związku ze szczepieniem HZ / su.26 Ponadto uczestnicy grupy placebo w ZOE-50 i ZOE-70 są obecnie oferowane szczepienia z HZ / su zgodnie z oddzielnym protokołem (ClinicalTrials.gov number, NCT02690207). To otwarte, jednogrupowe badanie pozwoli nam zebrać dodatkowe dane dotyczące bezpieczeństwa.
Jak stwierdziliśmy u dorosłych w wieku 50 lat lub starszych, 26 skuteczność HZ / su wskazuje, że odpowiedzi immunologiczne skierowane przeciwko pojedynczemu antygenowi VZV (glikoproteinie E) są w stanie chronić przed półpasiec u dorosłych w wieku 70 lat lub starszych. Chociaż immunologiczna podstawa do ochrony przed półpasiec nie jest znana, uważa się, że komórki T CD4 + specyficzne dla VZV odgrywają główną rolę. 30, 31 Zatem, HZ / su indukuje silne odpowiedzi E specyficzne dla glikoproteiny E, w tym odpowiedzi komórek T CD4 + Zachowane z wiekiem.20,24 Co więcej, odporność odpowiedzi immunologicznych na glikoproteinę E można przypisać działaniu układu adiuwantowego AS01B, który również wykazał wzmocnienie komórek T CD4 + i humoralnych odpowiedzi immunologicznych na antygeny podjednostkowe. z innych patogenów.32,33 Wyniki te łącznie sugerują, że takie adiuwanty mogą poprawić skuteczność szczepionek przeznaczonych dla starszych osób dorosłych i innych populacji, które w przeciwnym razie mogą mieć niższą odpowiedź na szczepienie.
Podsumowując, w ZOE-70 stwierdziliśmy, że adiuwantowana szczepionka podjednostkowa HZ / su zmniejszała ryzyko wystąpienia półpaśca i neuralgii popółpaścowej u dorosłych w wieku 70 lat lub starszych, bez poważnych obaw dotyczących bezpieczeństwa.
[podobne: telefon zaufania hiv dziecięcy, telefon zaufania hivia implanty, telefon zaufania hiv ]

Powiązane tematy z artykułem: jack russell terrier allegro tasiemiec szczurzy telefon zaufania hiv